Vztahový koučink a poradenství

Jak udržet nadšení a vášeň ve vztahu|


Poslední dobou se setkávám s klienty, které vztahy s partnery doslova vyčerpávají. Nejčastěji za mnou chodí ženy a chtějí přijít na to, proč se jejich partner chová, tak jak se chová. Proč jsou dlouhodobě nespokojené a nedaří se jim najít lásku, vzájemný respekt a pochopení.

Většina těchto problémů má podobnou příčinu a to je nevyváženost mužské a ženské energie, které máme každý v sobě. V dnešním emancipovaném světě, kdy ženy zastávají často manažerské pozice nebo i technická zaměstnání se není čemu divit, že je čím dál těžší si zachovat zdravé vyvážení těchto energií. 

Pokud u ženy převažuje po většinu dne ta mužská, má to významný vliv i na její chování a přístup ke vztahu či sama sobě. Stejně tak, pokud se muž po většinu dne zdržuje v ženském principu (například je na mateřské nebo vykonává pečovatelská zaměstnání). 

Doba se změnila a samozřejmě i naše role se začínají vzájemně prolínat. Muži se starají více o rodinu a jsou doma s dětmi a ženy vykonávají různá zaměstnání. A neznamená to, že by to bylo špatně, jen je potřeba se umět vracet k tomu, co je pro nás přirozené a vyvážit v sobě obě energie.

Jste-li žena, která v sobě pociťuje hodně mužské energie, pak můžete také vnímat jisté napětí a stres — ve vztahu se to může odrazit tím, že si k sobě přitahujete muže s převahou ženské energie a máte pocit, že jste na vše sama a nemáte se o koho opřít. Jak by také ano, když vaše chování promítá to, že si se vším poradíte sama. Muži ve vaší společnosti budou mít pocit, že je na nic nepotřebujete a ani nebudou mít motivaci se více snažit.

Žena s převahou ženské energie odráží z vlastního nitra závislost někdy až nezdravou. Často tyto ženy řeší nízké sebevědomí a pocit neschopnosti se realizovat. U toho typu ženy je potřeba, aby více navazovala sociální vazby a neschovávala se ve své ulitě, kde se cítí tolik nejistá. 

Cílem je být ve středu těchto energií, tak abychom se mohly plně projevit jako žena, která dovolí muži se o ní postarat, která jej umí ocenit za to dobré, co pro ni nebo rodinu dělá a která si umí užít své ženství. Možná budete namítat, že se vedle svého partnera uvolnit nedokážete, protože se o vás nepostará nebo nevěříte, že by to zvládnul, možná máte pocit, že se o něj nemůžete opřít. Ale to jsou často jen následky toho, co v sobě skutečně nostíte a co vyzařujete navenek. 

Těchto pár slov je tady pro vás k zamyšlení, abyste zavnímali, jak je to s vaším ženským a mužským principem a možná zdali není potřeba někde přidat a někde zase ubrat. 

Pokud si s tím nevíte rady, rádi vám pomůžeme blíže pochopit, jak s tímto silným nástrojem energií zacházet, tak aby pracoval pro vás, nikoli proti vám. 

Mějte pěkné babí léto,

Nikola Šraibová